Без категорії

Мастопатія

Я впевнена,що багато хто з вас не з чуток знає це захворювання.

Мастопатія – це доброякісні зміни молочних залоз, які проявляються у розростанні часточок, утворенні фіброзної тканини, появі кіст, хворобливості. Причин цього захворювання дуже багато і не потрібно дивитися джерело виникнення мастопатії молочних залоз як єдиний орган, який може провокувати його появу. Починаючи  з банальної психосоматики та закінчуючи захворюваннями щитовидної залози, органів малого тазу. Головне дивитися комплексно на організм, як би визначаючи, на якому рівні відбулася поломка, тому що будь-який збій в організмі це сигнал, який не завжди є прямою проекцією. цього органу.

Якщо не виявити причину захворювання і не лікувати,то вона є відмінним тлом для утворення патологічних клітин і як наслідок розвитку раку молочної залози.

Але тут я заспокою вас…у нас існує гіпердіагностика цього захворювання. Я часто стикаюся з тим, що діагноз ставиться необґрунтовано. А багато пацієнтів так звикли і змирилися з цим діагнозом, що буває складно переконати їх у протилежному.

Особливо це стосується молодих жінок, яким лікар при УЗД виявивши пару кіст до 5мм ставить діагноз МАСТОПАТІЯ. Ну не буває такого. У нормі вони можуть бути. І наявність болю також є єдиною ознакою мастопатії.

Молочна залоза дуже чутлива до коливань гормонального фону і тому ставити діагноз мастопатія за наявності лише болю просто необґрунтовано, так само і лікування при цьому буде неефективним.  Істинних мастопатій не так вже й багато. Тут найголовніше розуміти, що невірно поставлений діагноз тягне за собою роки тривалого і неправильного лікування.

Як виявити мастопатії  і на що потрібно звернути увагу за наявності цього захворювання читайте у наступному пості