Донедавна гінекологія займалася виключно питаннями жіночого здоров’я. Завданням лікаря гінеколога було вирішувати проблеми репродуктивної сфери пацієнток, а також спостерігати за перебігом вагітності. З появою естетичної гінекології, нового напряму цієї делікатної медичної дисципліни спектр лікарських послуг став набагато ширшим. Пацієнтки звертаються до фахівців для того, щоб покращити зовнішній вигляд інтимної зони, позбутися наслідків виношування та народження дітей, а також вирішити проблему дискомфорту, пов’язаного зі змінами гормонального фону під час клімаксу. Про можливості естетичної гінекології, та найпоширеніші малоінвазивні амбулаторні процедури ми поговорили з Іриною Жиліною, лікарем акушером-гінекологом, УЗД-діагностом.
– Ірино Анатоліївно, розкажіть про естетичну гінекологію, що це за напрям у медицині, які проблеми дозволяє вирішити?
Часто до нас звертаються молоді дівчата, які не народжували, які просто незадоволені зовнішнім виглядом полових губ. Подібне несприйняття свого тіла породжує комплекси, а отже, і неможливість повноцінно насолоджуватися інтимними відносинами. Завдання естетичної гінекології – змінити якість життя жінки. Ми користуємося досить широким спектром малоінвазивних методик: лазерне омолодження (або відновлення); контурна пластика за допомогою гінекологічних філерів на основі гіалуронової кислоти; нитковий ліфтинг; плазмотерапія та плацентарна терапія; інтимні пілінги. Проблеми, з якими стикаються мої пацієнтки, зазвичай пов’язані з наслідками вікових змін, травмами, полученими під час пологів або внаслідок нещасного випадку. Найбільш поширені скарги: гіпотрофія та опущення великих полових губ; втрата обсягу чи асиметрія полових губ; сухість та свербіж піхви у період менопаузи, спричинені зміною гормонального тла; пігментація шкіри інтимної зони; сяяння входу у піхву. Якщо говорити про якість статевого життя, то введення препаратів гіалуронової кислоти покращує чутливість при половому акті, збільшує об’єм зони G, клітор, вирішує проблему аноргазмії, посилює відчуття при вагінальному та кліторальному оргазмі. Усі ці процедури проводяться амбулаторно.
–Хто прописує пацієнткам вищезазначені процедури? Чи існують чіткі показання для їхнього призначення?
– Введение филлеров в интимную зону, контурная пластика, установка нитей могут быть назначены врачом гинекологом. Что касается показаний, то тут вопрос
-Хто прописує пацієнткам вищезазначені процедури? Чи є чіткі показання для їхнього призначення?
-Ведення філерів в інтимну зону, контурну пластику, встановлення ниток можуть бути призначені лікарем гінекологом. Що стосується свідчень, то тут питання досить делікатне. Жінка може бути просто незадоволена своїм сексуальним життям. Якщо вона має бажання зробити відчуття від статевого акту яскравішими, естетична гінекологія може у цьому допомогти. Нерідко до мене звертаються пацієнтки після пологів із функціональними проблемами, такими як нетримання сечі. Жінки скаржаться на шви після розривів промежини під час пологів, які заважають не лише статевому життю, а й приносять постійний дискомфорт. У деяких випадках доводиться звертатися за допомогою до наших колег, пластичних хірургів.
– Наскільки ефективними є малоінвазивні процедури? Чи можуть вони вважатися альтернативою хірургічним методам корекції?
– Сьогодні естетична гінекологія дозволяє вирішувати дуже багато проблем жіночого здоров’я, уникаючи повноцінного хірургічного втручання. Наведу приклади. Синдром «релаксуючої піхви» та початкові ступені опущення стінок піхви може вирішити тредліфтинг. Крім того, в наших силах звузити вхід у піхву методом перинеопластики (малоінвазивна технологія). У кожному конкретному випадку я намагаюся підібрати найбільш делікатний, але дієвий метод на проблемну зону.
– Як довго жінка зможе насолоджуватись ефектом від процедури? Чи є якісь обмеження після неї?
– Ефект від 9 місяців до року. При малоінвазивних процедур немає особливих обмежень, крім збільшення зони G. Як би не хотілося перевірити ефект від ін’єкцій, доведеться утриматися від статевого життя протягом 3-5 днів. Якщо говорити про серйозніші, хірургічні втручання, то там є обмеження і за фізичними навантаженнями, і за способом життя в цілому.
– Чи прописуєте ви подібні процедури жінкам, які не народжували?
– Хочу запевнити, як лікар акушер-гінеколог, на репродуктивне здоров’я пацієнток малоінвазивні процедури естетичної гінекології не можуть вплинути. Наприклад, якщо дівчина, що не народжувала, страждає від нетримання сечі, я не бачу причин, щоб відмовити їй у парауретральному введенні гіалуронової кислоти. Ця процедура проводиться один раз і вирішує цю делікатну проблему. Інтимна контурна пластика та ін’єкції препаратів на основі гіалуронової кислоти є абсолютно безпечними. Просто слід розуміти, що після пологів стан промежини та піхви, швидше за все, зміниться. Можливо, тоді у пацієнтки виникне потреба повторити процедури або підібрати щось інше для вирішення її проблем.
Ірина Анатоліївна впевнена, що послуги естетичної гінекології абсолютно необхідні впевненій у собі жінці незалежно від віку. Погодьтеся, досить дивно, стежити за станом шкіри, волосся, регулярно відвідувати спа-салони, але не звертати при цьому уваги на стан інтимної сфери. Записуйтесь на консультацію до лікаря. Подбавши про здоров’я та естетику інтимної області, Ви знайдете впевненість у собі та значно покращите якість